W ciągu dnia - Moc Modlitwy

Idź do spisu treści

Menu główne

W ciągu dnia

Modlitwy

PRZED PRACĄ


Chrystus Pan ostrzegł pewną osobę przez św. Gertrudę, żeby przed każdą pracą wzbudzała następującą intencję, tą króciutką modlitwą pracę poprzedzając:

Panie Jezu! W zjednoczeniu z najdoskonalszymi pracami i sprawami Twoimi, ofiaruję Ci pracę swoją, abym ją według najchwalebniejszej woli Twojej wykonał i żeby posłużyła na zbawienie całego rodzaju ludzkiego.


PO PRACY


Panie Jezu! W połączeniu z najdoskonalszymi sprawami Twoimi, ofiaruję Ci tę pracę i robotę swoją, abyś je uświęcić raczył, i ofiarował Bogu Ojcu na Jego chwałę wieczną. Amen

MODLITWA PRZED SNEM


Panie Jezu idę teraz spać, ale dusza moja zostaje z Tobą. Jej aktywność ustaje w nocy, ale wszystkie jej siły pozostaną pod Twoją władzą i serce moje zachowa dla Ciebie uczucia nieprzerwanej i najserdeczniejszej miłości.


MODLITWA PRZED PRACĄ


Panie Jezu idę teraz do pracy, ale dusza moja zostaje z Tobą. Jej aktywność maleje, bo jest zajęta pracą, ale wszystkie jej siły pozostaną pod Twoją władzą i mimo, iż nie będę myślał/a o Tobie w każdej chwili dnia, to serce moje zachowa dla Ciebie uczucia nieprzerwanej i najserdeczniejszej miłości.Modlitwa wyjęta z książki s. Józefy Menendez - "Niekochana Miłość"
a podytktowana przez Pana Jezusa


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego